Obchodní podmínky

Všeobecné obchodní a dodací podmínky

Tyto podmínky se vztahují výhradně na veškeré nabídky, objednávky, dodávky zboží a dohody se společností PK REALIZACE s.r.o. (IČ:29017271) nebo Jan Krupička - PK Realizace (IČ: 66013542) (dále jen PK REALIZACE) pokud není písemně dohodnuto jinak.

Způsob objednávání:
Zboží lze objednat písemně poštou, ústně, osobně, telefonicky, případně e-mailem nebo v e-shopech společnosti PK REALZACE (pk-festool, pk-protool, pk-systainer, ...). Řádná objednávka musí obsahovat veškeré údaje o odběrateli - fakturační a dodací adresa, IČ (pokud je přiděleno), DIČ (pokud je přiděleno) email, telefon), požadovaný termín dodání, způsob dopravy, způsob platby, a zda mají být položky, které nejsou na skladě k dispozici, rezervovány k pozdějšímu dodání. Objednávky jsou závazné po potvrzení prodávajícím. Cenové návrhy a dodací podmínky jsou oboustranně závazné až na základě potvrzení obou smluvních stran. Případné následné změny, úpravy nebo stornování vzájemně potvrzené objednávky lze provést pouze po dohodě prodávajícího s kupujícím. V případě ústní objednávky si společnost PK REALIZACE vyhrazuje právo neuznat pozdější reklamace na druh a množství dodaného zboží.

Dodací termín:
Dodáním zboží se rozumí jeho osobní předání ve skladu společnosti PK REALIZACE, jeho doručení na místo určení vlastní dopravou společnosti PK REALIZACE, nebo jeho předání dopravci spolu se závaznou objednávkou na přepravu místa určení. Pokud je objednaná položka k dispozici na pražském skladu společnosti PK REALIZACE, je garantován dodací termín od 1 do 4 dnů. Jeli zboží na skladě jinde v ČR v Německu, či jiné zemi, může se doručovací termín prodloužit dle dohody.

Doprava:
Doprava je zajišťována expresní mi sběrnými společnostmi, jako je např. PPL, DPD, GEIS, Česká pošta, apod. U zásilek v hodnotě vyšší než 4.000,– Kč bez DPH, je dopravné a balné hrazeno společností PK REALIZACE (mimo zásilek do zahraničí - dopočítává se individuálně). U zásilek v hodnotě nižší než 4.000,– Kč bez DPH, je dopravné a balné účtováno na faktuře spolu se zbožím. Cena dopravného a balného je standardně celkem 124,- Kč bez DPH. Pokud dojde v rámci jedné zásilky ke spojení více menších objednávek nebo objednávek z více e-shopů (při objednání), hodnoty objednaného zboží se konsolidují (urovnávají) a sčítají, a dopravné a balné je účtováno pouze u jedné z objednávek. Konsolidace a sčítání těchto hodnot se řeší přímo se zákazníkem emailem, telefonicky nebo osobně, pokud již toto nevyřešil zákazník poznámkou v objednávkách. Cena za dopravu a balné do jiných zemí, větších zásilek a neskladných předmětů, jako jsou například velké truhlářské svěrky, paletové vozíky, elektrocentrály, vibrační pěchy, válce atd., je dopočítávána individuálně dle místa doručení a cena v automatické objednávce v našich e-shopech není platná.

Platební podmínky:
Datem platby se rozumí den, kdy byl bance objednavatele doručen neodvolatelný platební příkaz, příslušná finanční částka byla předána poštovnímu úřadu k odeslání, nebo byla předána v hotovosti zástupci společnosti PK REALIZACE. Standardní splatnost faktury za dodané zboží je 10 dní. U novýžch zákazníků platí pravidlo, že první tři platby za zboží nebo služby se budou realizovat hotově, předem převodem na účet, nebo dobírkou.  Jiné platební podmínky je možné projednat s obchodním zástupcem společnosti PK REALIZACE. Zboží hrazené fakturou se splatností, je dodáváno pouze smluvním odběratelům. Na prodejních dokladech se mohou vyskytovat obě dotčené společnosti (viz. začátek textu této stránky), dle druhu dodávaného zboží.

Slevy:
Slevy na zboží je možno projednat se zástupcem společnosti PK REALIZACE. Výše slevy je závislá na částce, za kterou by mělo být zboží dodáno, věrnostním obratu, platební morálce a způsobu platby. Slevy a akce na zboží v e-shopech jsou konečné při potvrzené objednávce, pokud není předem dohodnuto jinak a uvedeno v poznámce v nákupním formuláři. Ceny v našich e-shopech nemusí být vždy shodné jako ceny při prodeji v kamenné prodejně.

Informace a obrázky produktů v e-shopech
 

Veškeré uvedné informace v e-shopech, jako jsou popisy, parametry, záruka, cena, atp. jsou přebrány, případně přeloženy od výrobců, s poskytnutým souhlasem prezentování těchto produktů a zároveň společnost PK REALIZACE nenese zodpovědnost v případě mylných, chybných, nebo neúplných informací. Vyobrazení nebo obrázky produktů mohou být v některých případěch pouze informativního charakteru.  

Reklamace a vrácení zboží:
Vrácení zboží, zakoupeného prostřednictvím některého z našich e-shopů, je možné do 14 dnů po obrdžení zboží a to bez udání důvodu. Toto platí i při nákupu v e-shopu a vyzvednutí v kamenné prodejně. Reklamaci na dodané množství a zjevné vady zboží lze uplatnit do 5 dnů od dodání zboží prodávajícím a převzetí zboží kupujícím. Reklamaci je nutno uplatnit písemnou formou, uvést druh reklamovaného zboží, termín dodávky, kopii nebo originál nákupního dokladu (faktura, dodací list), popis vady, případně přiložit fotodokumentaci. Tyto náležitosti urychlí proces reklamace. Zákonná lhůta pro záruku na zboží je 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak nebo pokud to není zboží podlehající zkáze, apod.

Prohlášení o shodě:
Ujišťujeme Vás, že na výrobky námi dodané, stanovené zákonem č. 22/1997 Sb. bylo uděleno prohlášení o shodě. Na vyžádání Vám předložíme fotokopie.

Návody k použití:
Veškeré naše dodávané zboží obsahuje v dodávce také návod k použití. Pokud nebude návod k použití v češtině v balení obsažen, není toto chybou společnosti PK REALIZACE. Na vyžádání Vám bude návod k použití zaslán poštou nebo emailem.

Technické poradenství:
Poradenská a konzultační služba je Vám k dispozici na telefonních číslech mezi 8 – 17 hodinou od pondělí do pátku, po dohodě i jindy. (732 151 063; 733 124 227) Předvedení našeho prodejního sortimentu je možné jak v kamenném obchodě, tak i u Vás na provozovně, ale i v terénu. Naše společnost Vám po dohodě předvede téměř jakékoliv zboží.

Další ujednání:
Zboží zůstává až do úplného zaplacení v majetku společnosti PK REALIZACE. V případě neuhrazení závazků kupujícím si společnost PK REALIZACE vyhrazuje právo odebrat zpět zboží do výše dluhu včetně příslušenství.

Nákup na splátky
Možnost nákupu na splátky … více informací zde.

Pojištění strojů
Možnost pojištění strojů uložených nejen v autě … více informací zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.